साह्रै दु:खद घट्ना : बिहेमा दाइजो कम भएको भन्दै ८ महिनाकि गर्भवती महिलाको हत्या

सामाचार

नयाँ दिल्ली: दहेज एउटा प्रचलन हो जुन समाजको लागि श्राप हो। यसको बाबजुद पनि, मानिसहरूले यस अभ्यासलाई लामो समयदेखि जीवित राख्दै आएका छन्, आज दहेज सम्बन्धी एक धेरै अचम्म घट्ना बाहिर आएको छ। दाइजो सम्बन्धित यो घटनाको बारेमा सुने पछि तपाईको रगत पनि उम्लनेछ। जहाँ एक महिला केहि महिना अगाडि बिहे गरेर घरमा गईन्,आएको केही दिन सम्म सबै ठीक थियो, तर केही दिन पछि उनलाई दहेजको लागि दबाब दिन थाले।

गाउँका सरपंच हरप्रीत सिंहका अनुसार उनका काका हरजीत सिंहकी छोरी मनजित कौरको २२ अक्टुबर २१,२०१७ मा सिमरनसँग विवाह भएको थियो। विवाहको समयमा, मनजीतका बुबाले आफ्नो स्थिति अनुसार केटाहरूलाई दहेज दिए। दहेज लिइसकेपछि केटाहरू त्यसबेला विवाह गर्न राजी भए। विवाह गर्न सहमत भएपछि, दुबैको बिवाह निकै धुमधामको साथ सम्पन भयो। विवाह सकिसकेपछि उनका ससुरालीहरूले फेरि दहेजको लागि मनजितलाई सताउन थाले।

दहेजको कारण मन्जितका सासु-ससुराले उनलाई ल्याएको केही दिन पछि उनलाई कुटपिट गर्ने गर्थे। मानसिक यातना तथा शारिरिक यातना दिएर पनि चित्त नबुझेका ती परिवारहरु सबै मिलि अन्त: तिनको हत्या नै गरिदिए।

Leave a Reply